Alternatywa dla odbitek fotograficznych

Od wielu lat w zasadzie nie robimy tradycyjnych zdjęć, wykorzystujących kliszę, wykonywanych za pomocą aparatów analogowych. Obecnie, gdy prawie każdy z nas ma w kieszeni telefon komórkowy z wbudowanym zaawansowanym aparatem fotograficznym , to prawie wszystkie zdjęcia mają postać plików cyfrowych. Zresztą nawet pomijając zdjęcia robione za pomocą telefonu, to również zwykłe aparaty fotograficzne, bez względu na to czy są to zaawansowane lustrzanki, czy też proste, amatorskie aparaty, zapisują zdjęcia w postaci plików.

Pytanie co dalej z tymi plikami robimy?

serwis aparatów fotograficznych

Ponieważ nie jesteśmy już ograniczeni ilością klatek analogowej kliszy, możemy sobie pozwolić na robienie wręcz nielimitowanej liczby zdjęć. I oczywiście, jest to bardzo wygodne, ma jednak jedną, poważną wadę. Praktycznie nikomu nie chce się później przeglądać tych tysięcy plików w celu wybrania tych, które najbardziej nam się podobają. Po jakimś czasie okazuje się, że nawet gdybyśmy chcieli coś wybrać, to z każdym tygodniem do naszych tysięcy zdjęć dochodziły setki kolejnych i nie jesteśmy już w stanie odnaleźć tych, na których nam zależało. Dlatego BARDZO zalecamy, by co jakiś czas (a szczególnie po okresach w których tradycyjnie robimy mnóstwo fotografii) usiąść i spokojnie wybrać te najlepsze. A potem wywołać ich odbitki w salonie fotograficznym.

Co jednak jeśli tych „naprawdę najlepszych z najlepszych” zdjęć jest raptem kilka?

Albo to co na nich się znajduje jest na tyle prywatne, że nie chcielibyśmy żeby jakiś anonimowy „wywoływacz zdjęć” mógł je oglądać lub robić kopię? Lub też co jeśli już zrobiliśmy odbitki, ale jedna z nich nam się ubrudziła albo podarła? Ewentualnie co jeśli mamy u siebie gościa i chcielibyśmy mu podarować jedno z naszych cyfrowych zdjęć? Drukarka fotograficzna na papier do drukarki atramentowej natychmiast wydrukuje nam zdjęcie.

About the author

Fotograf2017

View all posts