Nowy sposób na zachowanie wspomnień

Coraz większą popularność zyskuje przybyły do nas ze Stanów Zjednoczonych trend o nazwie scrapbooking. Co to takiego? Scrapbookingiem określa się metodę tworzenia albumów fotograficznych, w których oprócz samych zdjęć umieszczamy również pamiątki, które się nam z nimi kojarzą, a także wszelkiego rodzaju ozdoby.

 

Do stworzenia takiego albumu nie potrzebujemy wcale wielu przedmiotów. Warto wykorzystać najtańsze fotoksiążki o grubszych kartach, specjalne bazy możemy kupić na stronach przeznaczonych dla fanów tej metody zbierania wspomnień lub zrobić własnoręcznie. Ale najważniejsze są oczywiście zdjęcia, najlepiej mniejszego niż przeciętny formatu, które umieszczamy na stronach jako pierwsze. Pozostałe na kartach miejsce zapełniamy pamiątkami, które kojarzą nam się ze scenami pokazanymi na zdjęciach. Może to być na przykład śmieszny cytat wypowiedziany przez towarzysza wycieczki, bilet z przestawienia, które bardzo się nam spodobało albo nawet zwykły rachunek z pobliskiej restauracji. Ważne, aby przedmioty te miały dla nas jakąś wartość i kojarzyły się z danym wspomnieniem. Na koniec możemy ozdobić resztę albumu czym tylko pragniemy – kolorowymi taśmami, naklejkami, wycinkami z gazet… w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń. Nie należy oczywiście zapominać o okładce. Ona również powinna być ciekawie ozdobiona, a przy tym zdradzać nam co możemy znaleźć we wnętrzu albumu.

 

Scrapbooking stał się świetną alternatywą dla tradycyjnych albumów fotograficznych, w których znajdują się jedynie zdjęcia. Dodatkowo tworzenie takiej „książki wspomnień” wyzwala w nas kreatywność, a tworzenie go wspólnie może być świetną rozrywką, szczególnie dla dzieci. Każdy skończony album daje ogromną satysfakcję. Taka pamiątka będzie też świetnym pomysłem na prezent. Metoda ta to nowy, bardziej osobisty pomysł na fotoalbumy czy fotoksiążki   http://fotoksiazka.co.pl/

Możemy przekazać nie tylko zdjęcia, ale także cząstkę danego wspomnienia, dzięki pamiątkom w nich zawartym. Scrapbooking jest coraz częściej wykorzystywany przy tworzeniu albumów z ważnych wydarzeń takich jak na przykład ślub czy chrzest św. Choć cały proces tworzenia jest bardzo czasochłonny, to widok skończonego albumu na pewno wynagrodzi cały ten czas.

About the author

Fotograf2017

View all posts