Plener fotograficzny MAROKO

alt

Maroko położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.
Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodną roślinnością, w której żyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów.

alt


Maroko to wielobarwna i orientalna kompozycja kultury arabskiej, niepowtarzalne i najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo, w którym wakacje będą z pewnością niesamowitą przygodą. To kraj niezwykle urozmaicony krajobrazowo.
Turyści przybywający na wakacje do Maroka mogą wybrać się w Góry Atlas lub na przejażdżkę na wielbłądach po pustyni, po czym mogą zaznać kąpieli w oceanie. Maroko to także kraj orientalnych zapachów. Każdego zauroczą kolorowe suki, na których życie toczy się własnym rytmem. Najpopularniejsze suki znajdują się w Marrakeszu i Fezie- obok Agadiru, Rabatu, Casablanki i Tioutu, najczęstszych kierunkach wycieczek do Maroka. Tu można kupić najwspanialsze pamiątki i poznać mentalność mieszkańców tego kraju. Rdzennym narodem Maroka są Berberowie. Ich typ urody charakteryzuje się niebieskimi oczami, jasnymi lub rudymi włosami, co jest dowodem na ich starożytne pochodzenie. To bardzo odrębny i owiany tajemnicą lud o dużej sile przetrwania i poczuciu przywiązania. To z ich kultury wywodzi się surowy styl zabudowy Maroka.

alt

Najczęstszym celem wycieczek do Maroka jest Agadir- nowoczesne centrum turystyczne i międzynarodowe uzdrowisko. O dawnym rybackim charakterze miasta świadczy istniejący do dziś port morski.
Miasto tętni życiem za sprawą licznych barów, kawiarni, sklepów, a przede wszystkim gwarnego suku. W Agadirze wiele atrakcji odnajdziemy nie tylko na zatłoczonych ulicach, ale także w Parku Narodowym, w którym żyje wiele gatunków ptaków. Agadir jest również popularnym ośrodkiem sportów wodnych, takich jak nurkowanie, narty wodne, rowery wodne i skutery. Jest także doskonałą bazą wypadową w głąb Maroka.
Casablanca, podobnie jak Agadir, jest nowoczesnym miastem z luksusowymi hotelami oferującymi masę rozrywek na wysokim poziomie. To tu znajduje się jeden z cudów współczesnej architektury- meczet Hassana II zbudowany nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Poprzez swój gorący klimat, palmy i brunatną barwę zabudowy, o afrykańskim charakterze Maroka przypomina Marrakesz, który jest ożywionym miastem pełnym bogactwa barw, zapachów i dźwięków.
Będąc na wakacjach w Maroku obowiązkiem jest odwiedzenie znamiennego placu Djemaa El Fna, gdzie odnajdziemy bajecznych zaklinaczy węży, akrobatów i wróżbitów. W Marrakeszu warto wybrać się na wycieczkę także do meczetu Koutoubia, pałacu Bahia i wspaniałych ogrodów.

Planowany plener fotograficzny obejmie swoim zasięgiem trzy najciekawsze z fotograficznego punktu widzenia miasta: Marakesz, Fez i Agadir. Będziemy mieli możliwość fotografowania starej mediny w Fezie wraz z jednym z najciekawszych obiektów - farbiarni wielbłądzich skór.

alt

W Marakeszu będziemy mogli uczestniczyć w misterium, jakie codziennie odbywa się na placu Djemaa El Fna.

alt

A w Agadirze będziemy fotografować w największym porcie sardynkowym Atlantyku oraz zlokalizowanej tam stoczni.

alt

Wyjazd zorganizowany będzie od strony logistycznej przez biuro podróży. Ono będzie bezpośrednim partnerem do zawierania umów i ono będzie pobierać pieniądze. Organizuje ten wyjazd na nasze zamówienie według naszego projektu. Również my prowadzimy nabór.

Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, z klimatyzacją. Wyżywienie śniadania + obiadokolacje. Po kolacji spotykamy się na dyskusjach o zdjęciach. O ile nie będziemy akurat focili wieczorem zdjęć...

Przybliżony koszt wyjazdu wraz z przelotem i ubezpieczeniem - 2700,- zł Czas pobytu - 8 dni (z przelotem). Wielkość grupy - do 20 osób. Termin - niestety jeszcze nie jest znany, ale w roku 2011.

alt

Pytania i ewentualne wstępne deklaracje wyjazdu (niezobowiązujące) należy kierować na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zobaczenia w Maroko!!!

alt


alt


alt

      

Katarzyna Dowbor zaprasza do udziału w konkursie "Dziennikarze dla klimatu". Główna nagroda - 20.000,- zł Kliknij zdjęcie.

Logowanie

Współpracują z nami

  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy