Zapraszam do portalu

alt


To zdjęcie zrobiła mi żona w małej kawiarni gdzieś w Etiopii. Fotografowałem wówczas dziewczynę przygotowującą kawę w nietypowy dla nas sposób.


Mam na imię Paweł. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do „mojej przestrzeni w sieci”. Ten portal nie jest dla każdego, ale jest dla wszystkich, którzy dzielą ze mną zainteresowania fotografią oraz podróżami.

Hasło „Twoja podróż z fotografią” oczywiście nie jest przypadkowe. Fotografia towarzyszy mi od 7 roku życia i dzisiaj patrzę na nią z perspektywy na tyle wielu lat, że gdybym chciał podjąć naukę to nie wiem, czy zostałbym przyjęty na uniwersytet trzeciego wieku.
Ale „podróż z fotografią” trzeba też rozumieć wprost – jako łączenie dwóch pasji: fotografii i zamiłowania do podróży.

Wszyscy jesteście moimi gośćmi. Zapraszam Was i niezmiernie się raduję, że możemy razem porozmawiać zarówno o fotografii jak i o podróżowaniu, a najlepiej o fotografowaniu w podróży.
alt

Portal składa się z trzech zasadniczych segmentów:

FORUM
– to miejsce, w którym będziemy mogli wymienić się swoim doświadczeniem i fotograficznym i podróżniczym. Gdzie najlepiej jest wyjechać, gdzie są ciekawe miejsca warte naszego obiektywu, jaki sprzęt ze sobą zabrać. Podróżując po świecie spotykamy się z różnymi sytuacjami fotograficznymi. W różnych kulturach obowiązują różne zwyczaje. Na przykład w ortodoksyjnie muzułmańskim kraju trudno a nawet ryzykownie jest sfotografować zakrefioną kobietę a z kolei na Sri Lance ludziska same pchają się przed obiektyw... O tym wszystkim rozmawiajmy na FORUM.

GALERIA
– jest miejscem, w którym możemy zaprezentować swoje zdjęcia z podróży. Nie, chodzi tu o zdjęcie ukochanej dziewczyny na tle – dajmy na to – Koloseum ale o zdjęcie samego obiektu. Tak jak MY go postrzegamy i jakim chcemy go uwiecznić za pomocą obiektywu swojego aparatu. Jeżeli zdjęcia ludzi, to „tambylcy” czy portret czy przy pracy...

W galerii nie oceniamy zdjęć. Nie o to chodzi. Moje doświadczenia z innych forów mówi, że oceny budzą bardzo silne emocje wśród użytkowników. Galeria ma dwie funkcje - pozwala na zaprezentowanie swoich osiągnięć oraz na poznanie miejsc, które być może chcemy odwiedzić.

alt

PLENERY FOTOGRAFICZNE – chciałbym, aby ten portal skupiał wokół siebie ludzi o zbliżonych zainteresowaniach. A skoro te zainteresowania to fotografia i podróże to automatycznie nasuwa się potrzeba organizowania plenerów fotograficznych. Różne fora i portale organizują plenery w Polsce a my chcemy podjąć się organizacji wyjazdów poza nią. Ba! Nawet poza Europę. I chcę, aby koszt takiego wyjazdu nie musiał być wyższy od wycieczki z biurem podróży.
Plener przygotowany przez nas będzie tak zorganizowany, aby fotografujący mogli zrealizować swoje twórcze zamierzenia. Z pewnością zobaczymy mniej obiektów, ale będą to takie miejsca, które będą szczególnie interesujące z fotograficznego punktu widzenia. I będziemy tam na tyle długo, aby można było spokojnie zrealizować swoje fotograficzne plany. Wieczorem przy piwie czy kumysie podyskutujemy o tym, co zrobiliśmy, co nam się nie udało, co zrobić lepiej.
Kilka pomysłów mam na różnych etapach realizacji. Są to: Maroko, Turcja, Liban z Syrią oraz RPA. Ich powodzenie w dużej mierze zależeć będzie od Was. Większość z tych wyjazdów to grupowy wyjazd prywatny. Nie jesteśmy biurem podróży, nie mamy uprawnień do sprzedaży tego rodzaju imprez ale nikt nam nie zabroni pomagać przy „samoorganizowaniu się” grupy miłośników.
Niektóre z wyjazdów będą od strony logistycznej organizowane przez biura podróży a my wesprzemy organizatorów przygotowaniem merytorycznym.
I co jest ważne – to nie mają być wyjazdowe kursy fotografii ale wspólne plenery fotograficzne.


Mam nadzieję, że znajdziecie na tym portalu odpowiedzi na pytania, które Was nurtują, ale musicie mieć świadomość, że portal będzie dokładnie taki, jacy są jego użytkownicy.  Chciałbym jak najmniej ingerować w FORUM czy GALERIĘ ale prawem gospodarza będę starał się, aby nie było wobec nas sporów czy wzajemnych napaści.

Zawsze można się ze mną skontaktować, zapraszam do zakładki „kontakt”.


Paweł Wójcik

      

Katarzyna Dowbor zaprasza do udziału w konkursie "Dziennikarze dla klimatu". Główna nagroda - 20.000,- zł Kliknij zdjęcie.

Logowanie

Współpracują z nami

  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy
  • Partnerzy