Po co nam drukarka fotograficzna

Czasy, w których komputer znajdował się w nielicznych domach już dawno minęły. Obecnie w prawie każdym domu znajdziemy komputery stacjonarne, laptopy, tablety i liczne inne tego typu urządzenia. Podobnie w każdym domu znajdziemy podstawowy zestaw akcesoriów komputerowych – klawiatury, myszy, dyski przenośne, oraz oczywiście monitory i głośniki. Znacznie rzadziej spotkamy wśród domowych urządzeń peryferyjnych drukarki.

I trochę jest to dziwne, gdyż obecnie koszt drukarki jest stosunkowo niski w stosunku do tego, który odstraszał kilka lub kilkanaście lat temu, a same drukarki są już znacznie nowocześniejsze. Są ciche, szybkie, generują też wydruki bardzo wysokiej jakości. Jeśli zależy nam na niskim koszcie wydruku to zapewne część z użytkowników wybrała bardzo ekonomiczne drukarki laserowe. Są one świetne do druku tekstu, zapewniają bardzo dobrą jakość wydruku, niestety w zdecydowanej większości modeli oferują jedynie czarno-białe wydruki. A te, które potrafią też drukować w kolorze robią to z dość ograniczoną jakością i koszt takiego wydruku jest już mniej atrakcyjny. Jeśli zatem myślimy o kolorze – dobry wyborem są drukarki fotograficzne .

drukarki atramentowe

Można je kupić bardzo tanio, choć pamiętajmy, że na ogół w najtańszych egzemplarzach musimy się liczyć z drogą eksploatacją ze względu na bardzo wysoko wycenione zasobniki z atramentem, które w dodatku wystarczają na stosunkowo niewiele stron wydruku. Jednak, pomijając koszy eksploatacji kolorowe drukarki atramentowe to świetny wybór jeśli chcemy nasze wydruki ubarwić kolorem. W dodatku, jeśli kupimy specjalny, fotograficzny papier do drukarki to na naszej „atramentówce” będziemy mogli nawet wydrukować zdjęcia. Niestety, to że będzie to możliwe nie oznacza że efekt będzie satysfakcjonujący. Jeśli chcemy drukować zdjęcia to jedynym dobrym wyborem jest drukarka fotograficzna.

About the author

Fotograf2017

View all posts